Allt du behöver för ett problemfritt bilägande

Vi erbjuder alla tjänster du behöver för din bil.
Det går även bra att nå oss på 0340-50 40 00 eller kundcenter@bildepot.se

 

2 maj, 2018

Optimera din körglädje

Optimera din Volvo med Polestar så får du fler hästkrafter och ett större vridmoment. Det betyder att bilen reagerar snabbare och mer exakt på dina kommandon med en ökad känsla av kontroll och säkerhet som resultat. Det finns inga nackdelar – koldioxidutsläpp och bränsleförbrukning är oförändrade. Alla optimeringar är godkända av Volvo och påverkar inte din bils garantier eller serviceintervaller.

Läs mer om Polestars optimeringar på volvocars.se/optimering eller besök oss för mer information.

Boka tid direkt hos din Personliga Servicetekniker 

Elton Blom
Personlig servicetekniker Volvo
0340-50 40 65
elton.blom@bildepot.se 

Jonas Skyllerström
Personlig servicetekniker Volvo
0340-50 40 44
jonas.skyllerstrom@bildepot.se

Glenn Svensson
Personlig servicetekniker Volvo
0340-50 40 43
glenn.svensson@bildepot.se

Magnus Taaning
Personlig servicetekniker Volvo
0340-50 40 22
magnus.taaning@bildepot.se

Björn Loostam
Personlig servicetekniker Volvo
0340-50 40 45
bjorn.loostam@bildepot.se

Oskar Andersson
Personlig servicetekniker Volvo
0340-50 40 41
oskar.andersson@bildepot.se

Stefan Svensson
Personlig servicetekniker Volvo
0340-50 40 42
stefan.svensson@bildepot.se

 

Jesper Kvarnström
Personlig servicetekniker Volvo
0340-50 40 79
jesper.kvarnstrom@bildepot.se

Magnus Andersson
Personlig servicetekniker Volvo
0340-50 40 48
magnus.andersson@bildepot.se